Ezoterik Pank

by raptor koch

supported by
ominouspigeonmaster
ominouspigeonmaster thumbnail
ominouspigeonmaster I don’t use the word masterpiece lightly, but it’s hard not to use it here. In many ways, Raptor took what made československe kovery work, and cranked everything to the next level.
My text isn’t going to do the album justice. Best thing you can do as a first-time listener, is strap yourself in for a rollercoaster of progressive madness.
Favorite track: nech sa pači.
/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
VIDEO : https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=am-swKrdILg NECH SA PÁČI helou bejbe, prosim neprepinaj tuto pieseň, lebo je bars fajna we are Raptor Koch band, never mind if you don't understand aha pozri muzika sa ti do hlavy tlači momentalne je tebou počuvana, dufam, že sa pači gitar, buben, basa ,činel, sila, klaves, vyprask, láme hromy blesky šicko je presne tak ako ma hrať mi vám tak peknučko teraz tu zahrame zatanečkujeme a zaspievame mi už proste na viac veru nemame, tak dušičky Vaše krasne zbierame davame silu, energiu depky liečime, bo vykričime z gitar nam šľahaju plamene počutelné krásne tony ľubezné uhu aha uhu aha... a z duru do molu, menime naladu, tak tu ju mame, tak počuvame ľudia zlati, neľakajte sa molovych akordov by sme si s kolača odhryzli keď nas tak pekne nukaju by sme vydržali, nezmizli kym na nas ešte kukajú ženy nam ukažu cicuľky hole dohrame pesničku, skaču k nam hore dufajme zahraju nas v radiove dostaneme ocenenia platinove hluky dame, buracame.. Potom.....tiško ------------------------------------------------------------------------------------------ HERE YOU ARE hello baby, please don’t skip this song, because it’s great we are Raptor Koch band, never mind if you don’t understand oh look music is pushing into your head it’s being listened to, I hope you like it guitar, drum, bass, cymbal, force, keyboards, beating, breaking storm and lightning everything as it should be we are gonna play for you here have a dance and sing along we don’t know anything more so we can collect your beautiful little souls we give strength, energy cheer you up, yell it out you can hear our guitars ablaze beautiful delicate sounds uhu aha uhu aha ... from major to minor, changing the mood here it is, so let’s listen dear people, don’t let minor chords scare you we take a bite from the cake when it’s offered so nicely we stay, do not abscond while we’re still being looked at women are raising their skirts for us we finish the song, they jump up to meet us we hope to be played on the radio to reach platinum awards we make noise, roar... then... silence.
2.
INTERNÝ PORADCA vedel si ako sa dajú na topankoch šnúrky uviazať vedel si ako sa na bicygli dá pobicygľovať vedel si ako by si sa mal správne chovať vedel si, že keď dačo dostaneš máš poďakovať vedel! vedel! dobre si to vedel no ta čo sa ti stalo? vedel! vedel! dobre si to vedel len dačo ťa nasralo Ty chcel, ja chcel, bars veľa sme chceli lebo bolo nám málo vedel si, že zvieratkám sa neubližuje vedel si, že druhý jedinec sa neponižuje vedel si, že život vie byť aj mačka, amen a ja som myslel že, pes sa hovorí myslel si a ono si to na voľnobeh hralo myslel si. niekto, niečo povedalo, abo sa ti zdalo myslel si. od myšlienky k činu pretransformovalo myslel si. tak prečo to len pri myslení neostalo dobre! dobre! už len dobre bude, už nebudem nedobrý dobre! dobre! bijem sa do hrude, už iba chlapec dobrý dobre! dobre! ja sa zmenim. dobre! aha, už som sa aj zmenil sako a kravatu si uviažeme dobre tak v dobrom svetle sa ukážeme usmiatá tvárička je viacej uveriteľná ten pán je na úrovni pozri na ten žiarivý úsmev a ten dar reči. dobre hovorí, vyzná sa povedie nás správnou cestou konečne niekto cieľavedomý niekto komu môžeme veriť nový vykupiteľ sveta je tu tam je už ho vidím --------------------------------------------------------------------------------- INTERNAL ADVISOR you knew how to tie your shoelaces you knew how to ride a bike you knew how to act the right way you knew to always say thank you you knew it! you knew it! knew it well so what happened to you? you knew it! you knew it! knew it well just that something pissed you off you wanted it, I wanted it, we wanted too much because we didn't have enough you knew not to hurt animals you knew not to humiliate others you knew life can also be a cat, amen and here I thought one says "dog"... you thought so and it went down its own way you thought so. someone, something said so, or it appeared so you thought so. the thought transformed into reality. you thought so. so why didn't you keep it that way. right! right! all will be good from now on I won't be unpleasant anymore right! right! I will get my act together I will be a good guy from now on right! right! I will change, ok! oh, I already changed let's put on a suit and a tie looks great let's present ourselves in a good light a smiling face is more trustworthy this man is classy look at that bright smile and his manner of speech. he looks great, is well educated he will lead us the right way finally someone ambitious someone we can trust our new world saviour is here there he is, I can see him now
3.
vyššia moc 01:58
VYŠŠIA MOC už nad gebuľou vzduch sa hustí naša predstava je tam, do čoho sa nám ujo pustí vytvorí a zničí sám navarím Vám. presolím do zlatista. prepražím tak nachystám a Vy to pekne spapáte či sympatické mi po chuti to sa ale nepýtam hoci ťa po žaludku krúti za to ti môžem sám (ja sám) navar si sám. nesolíš surový stav. nevaríš čudujem sa že to takto funguje nakoniec sa ukázalo, že nám to zasa začalo prečo keď končí začiatok býva začiatok konca len čo si uvedomím piatok zistím, že je sobota kedy to už skončí? kedy sa to zmení? kedy to už začne byť jednoznačné? -------------------------------------------------------------------------------- HIGHER POWER air thickening overhead our idea is there what the guy takes up he creates and destroys himself I will cook for you. Too much salt golden colour. Fried to death prepare for you and you will eat it whether it’s up to my taste I don’t ask that if your stomach is hurting that is my fault (my fault) cook yourself. No salt raw state. You don’t cook I’m surprised it works this way in the end it became clear that it started all over again why is there the beginning of an end at the end of a beginning right when I realise it‘s Friday I find out it’s Saturday when does it end? when does it change? when does it become clear?
4.
KEĎ TY SI TAK ĎALEKO keď Ty si tak ďaleko preč, vyspevujem no dnes som kompletne na konce keď ti šibe tak utekám a nevadí mi, že nepozdieľame lože teraz ty a už mi tu začne hysterčiť čo iné keď som divný? keď si tak blízko mám to rád už nebaví ma ten song no dnes chcem byť iba zos tebou povedz mi svíthart čo budeme dnes večer myslím že vieš čo myslím, dufam že je to okej joj bejbe nenechaj ma čakať po dažďu sú to len hormony v jednom a druhom vajcu keď Ty si tak ďaleko preč blbí to song no dnes budem radčej zasa sám nepomôžem si bo tak to chcem nudem sa pohrávať s hlavou blablabla už som unavený zos všetkých slov keď už nie je čo povedať drž hubu a hraj no dnes sa môže niečo stať jedného dňa bude deň -------------------------------------------------------------------------- WHEN YOU ARE SO FAR AWAY when you are so so far away I’m singing that song today completely in the air when you are mad, I run away don’t mind that today I’m not staying in your bed now you try. Why? you start to be hysterical at me what else, if I’m weird? when you are so close I’m full of joy I’m sick of this song today I just wanna be with you so tell me sweetheart what we’re gonna do tonight I think you know what I want, so I hope it’s alright oh baby please don’t leave me waiting in the rain it’s only hormones in my brain when you are so so far away I’m sick of this song today I wanna be alone anyway I like it by myself anyway I will be playing with my brain singing along, bla bla, I like silence anyway when there’s nothing left to say gotta shut up and play something can happen today someday will be day
5.
zober si ma 02:43
ZOBER SI MA obzri si ma vyhodnoť bejbe či sa ti páčim obzri si ma či ti v tomto období postačím obzri si ma, povedz teplo a či zima už sme sa očičkami premerali spoločne sme sa do reči dali či sa to dá, alebo strašna je nuda konverzácia úspešna dufam, že nebudeš potvora vieš o sebe že si krásna stvura snaď sa na mňa nedíva zhora vyber si ma bejbi som pre Teba to najlepšie a zároveň aj to najhoršie vyber si ma, vyborna konštalacia vycvič si ma, aby som bol poslušný chlapec vycvič si ma, aby som robil len čo Ty chceš vycvič si ma, ochoč si ma, zamkni si ma zrazu prestávam mať záujem (nepravda) chcel by som, no neviem ako újdem chceš na mne všetko len zmeniť čo keby si skúsila sa s tým zmieriť len Ty vieš čo je pre mňa dobré ako by sa malo správne žiť život a ja mám počúvať zober si ma lebo sam seba zobrať nemôžem zober si ma byť sám so sebou už nemôžem vezmi si ma, ja teba a Ty mňa Ty hučíš a ja mám javiť záujem (bože) prečo sme spolu vôbec už neviem nejak to ustojím, sám zostať sa bojím tak spolu žijeme --------------------------------------------------------------------------------- MARRY ME check me out find out if you like me baby check me out if I’m enough for you right now check me out, tell me, hot or not? so we made eye contact started chatting to find out if it’s ok, or really boring conversation successful I hope you won’t be a snake you know you’re a beautiful creature I hope you don’t look down on me choose me I’m the greatest thing for you baby and the worst at the same time choose me, great timing train me so I can be obedient train me so I can do only what you want train me, tame me, lock me I’m starting to lose interest (not true) I would love to run off, but don’t know how you only want to change everything about me If only you would try to get used to it you’re the only one who knows what’s right for me how to live life properly and I should just listen marry me because I can’t marry myself marry me I can’t be on my own anymore take me, I will take you and you me you keep going on about stuff and I’m supposed to be interested (god) I don’t even know why we’re still together I think I’m still gonna endure it somehow I’m scared to stay alone so we live together
6.
Valentin 02:55
VALENTÍN nohy máčam mlaky sa neuhnú krivo kráčam pohľady sa nemihnú chuďatko moje milé Ty si zavšä tak spanilé kde máš hárem? no to ti veru neviem ožratý na Valentína (chudáčik zlatučký) na nič si nespomínam pozri sa do ľadničky skonzumuj lakocinky Nadežda, Nadežda čo si mi porobila? a ja ti doniesol svetrík a teba už zaujíma len Patrik Vrbovský ououou bejbe, už to je len na tebe nebude jej veru brániť nechce sa totiš rániť a dobre je, Ty vieš jak dobre sa mať obchodník vykupuje zákazník nakupuje šak jemu dobre tak je keď sa furt obchoduje treba len si vysledovať akcie Nadežda, Nadežda jak sa mne teraz fajne žije hoci mi už asi nedá. ale keď chcem tak sa opijem môžeš si koľko chceš piť. môžem? môžeš sa každý deň spiť. aj zhuliť? možeš sa každý deň spiť deň čo deň. rok čo rok mesiac, týždeň, polrok pondelok, utorok, streda a šmerc -------------------------------------------------------------------------------------- VALENTINE’S DAY making my feet wet the puddles won’t budge walking to the side the looks are here to judge oh you poor thing you’re always so proper where’s your harem? I really have no clue drunk on Valentine’s day (what a poor soul) I don’t remember a thing look inside the fridge munch on the delicacies Nadežda, Nadežda what have you done to me? I brought you a sweater and you’re only interested in Patrik Vrbovský ououou baby, now it’s all only on you he won’t try to stop her he doesn’t want to get hurt and it’s good that way you know how to have a good time the shopkeeper stocks up and the customer is the one who buys that’s how it goes well when the trade goes on you just need to look for a sale Nadežda, Nadežda oh my life is great now although I’m not getting laid but I can still get drunk you can drink as much as you want. can I? you can get wasted every day. also get high? you can get wasted every day. day after day, year after year a month, a week, half a year Monday, Tuesday, Wednesday and death
7.
NAKRMTE DRAVCE Myši kostolné sa zišli porozprávať o chudobe Myši na nič neprišli vraj je to v dnešnej dobe Myši sú ale bystrím okom mačacím pozorované Oni nič netušia Chúďatká maličkeé tam sú tak neschované Chvíľu čušia Taký je život sa hovorí Z myší ostali len mrtvoly Poplačkame a ideme ďalej Sovy čo vy na to? Aha mlčite Lebo myšacinou sa tieš krmite Ale šak aj myši chceju žiť Tak ich prosím Vás nechajte byť Ale v prírode to tak proste chodí Tvor maličký sa v kúte skrýva Predátor v susedstve býva Hľadá jeho roztrasený hlas Teraz si Ty vyber rolu, ktorú by si si chcel na čas vyskúšať zahrať Môžeš reagovať, ticho kukať Tu a tam do niečoho ťukať. ŤUK Toľko možností, toľko ťukov čo môžeš rozrobiť hlavou, rukou Neni to na svete najkrajšie čo môže byť? Vyšľapaj cestičku Vyber si ten pravý smer Ale potom budeš zodpovedný Ťažký pretlak myší tu je Každá svoje presadzuje Potrebujú trošičku súcitu a pozornosť Vesmír veľký, vesmír malý Vesmír sa postará aj keď tu nebudeš ------------------------------------------------------------------------------------- church mice had a meeting to talk about poverty mice didn’t come up with anything, it seems to be this era but mice are being watched by a bright cat’s eye they have no idea poor little things they are so out in the open silent for a while that’s how life is only carcasses of mice left we’ll cry a bit and move on owls what do you think of that? oh you’re silent you also feed on mice but mice want to live as well so please leave them alone but that’s how nature is little creature hiding in the corner predator right there in the neighbourhood searching for its shaky voice now you choose the role you’d like to try for a while you can react, watch silently tap something once in a while. TAP so many options, so many taps what you can do with your head, hand isn’t it the most beautiful thing in the world? find a new path choose the right direction but then you’re the responsible one too many mice in here all of them pushing their own agenda they need a bit of compassion and attention huge universe, small universe the universe takes care of it even when you’re gone
8.
USPORNÝ REŽIM otváram dvere, Ty tam nie si ja v protismere, kto vie kde si? keď v hlave prehodnotíš ničoho sa nechytíš (ľahko sa vraví) keď sa s toho nevyspíš minulý čas nenapravíš nahodiť budúcu tému môže a keď nie Ty to budeš, tak ktože? kto sa stará o rozpad? kto sa opovážil do rozumu v rámci všeobecného umu ako daň rozdelilo rodinu sa to hustí. nepripustí poďme teda k obrazu našemu zmeniť a pustošiť krajinu máme. tak s tým patrične nakladáme dáme. a naspäť si opytame už len treba..... stop, kľud, nechaj to tak pozri zázrak nechaj svoje telo dýchať vzduch nezabudaj na prírodu ako si včeličky bzučia ako si kvietočky pučia sakra som zabudol vypnuť si plyn Ako mravce pokusajú Ako si sršniky bodajú Ako si tchoriky smrdia -------------------------------------------------------------------------------- LOW POWER MODE I open the door, you're not there I'm in the wrong lane, who knows where you are when you think things over in your head nothing catches on (easy to say) when you don't sleep it off you won't change the past start a future topic if not you, then who? who cares about decay? who dares the wisdom among the general sense split the family as a tax it's thickening. doesn't admit let's change and plunder the country according to our views we have it. so we deal with it accordingly we give. and we ask back we just need... stop, calm down, leave it look, a miracle let your body breathe the air don't forget about environment how the bees hum how the flowers bud damn I forgot to turn the gas off how the ants bite how the hornets sting how the skunks smell
9.
voľny pad 02:03
VOĽNÝ PÁD slovo len tak do tmy naprázdno vypustím čakaj na odpoveď chmáry sa na to prídu pozrieť za bodkou číha otáznik keď nebude bodka tak vykričnik ten pocit, že sa v tej tme dačo skrýva stačí sa nechať strhnúť, hlas sa ozýva svieti. svetluška svieti nech sa tmy neboja deti a dospelí tieš sa boja tmy veď vieš tak sa chytáš svetlušky ale čo ak tam náhle nebude? o čo sa chceš zachytiť? asi ti neostane nič iné len sa pustiť tak sa pusť. čo iné ostáva bejbe tak sa pusť nepustí sa ja to ešte nejak ustojím ja sa proste za žiadnych okolností nepustím čo myslíte ako to dopadlo? ----------------------------------------------------------------------------------------- FREE FALL I send a lonely word into the dark wait for the answer the gloom comes to have a look question mark stalking after the dot if not a dot, it’s an exclamation mark that feeling something is hiding in the darkness for you to just let yourself be pulled in, the voice echoes shining. the firefly is shining bright so the children are not afraid of the dark and adults get scared too, you know so you try to grab the firefly but what if it's suddenly gone? what do you want to grab on to? there's nothing left for you but to let go let go. what else is there baby just let go he won't let go I can still manage I'm not going to let go under any circumstance what do you think, how did it end?
10.
furt nedobre 01:45
FURT NEDOBRE ja mám on má, Ty máš aj tamten má. mi máme Ty máš ja nemám, ona nemá, mi nemáme a ja mám viacej, Ty menej už je to tak určené no je tu nádej že zatneš zuby a z ruky do huby porobiš čo treba či sobota, nedeľa nájdeš si aj ženu, takú vyvolenú deti si narobíš keď na ne zarobíš tak dajak to má byť zima joj čom je zima keď ja mám rád teplo teplo nedá sa vydržať keď je tak dusno keď cez deň prší je mi smutno už to nevydržím nakoniec to aj tak všetko skončí a keď to skončí, nove začne tak si odpočiň --------------------------------------------------------------------------------- STILL NOT GOOD ENOUGH I have some he has some, you have some and that one also has some. we have some you have some I don't have any, she doesn't have any, we don't have any and I have more, you have less that's how it's settled but there is hope that you buckle up, hand to mouth do what's needed whether it’s Saturday or Sunday find a wife, the chosen one make children if you earn enough that's kinda how it should be cold oh why is it so cold, I like it warmer hot oh no it's so sticky that's too much when it's rainy I'm so sad I cannot take it anymore it will all end after all and when it ends, something new begins so take a rest
11.
PSIKOPATI A OBETE po ulici šíri sa podozrivý zápach chlpky ježia sa prichádza aj strach pozor pozor! zle psi idu pozor pozor! keď prídu pozor pozor! ňuchajú pozor pozor! kusajú túlajú dedinou psiska jeden breše a druhý vriská tretí braučak 40 kilo 7 rokov doma zlobilo o ďalšie dva kúsky sa náhle rozrostli psiska sa takoj rovno dohodli dumaju sebe, že porobia poriadky že polapajú do jednej šicke mačky tak jak povim, tak aj budze žiadne mačky nestrpíme hej mi sme staré zadudrané psiska keď sa naserem brecham abo vriskam mačací názor nás nezaujíma mňauká tu na mňa no ta hutor s nima majte sa mačiatká na pozore po ulici sliedia hlavy choré ošikavaju kriaky a zanechavaju kaky vyhľadavaju pachy, zubama robia šmachy mi sme dobré psi, slušne vychované k tomu vlastenecky orientované chceme len čisto na ulici nechceme počúvať: poď cici systém je šalený, do rici za to môžu politici tak jak povim, tak aj budze šak Ty uvidíš na poslednom súde aká je pravda je moja pane vysliš ma ----------------------------------------------------------------------------------- PSYCHOPUPS AND VICTIMS suspicious smell spreads in the street hair standing up, fear arising beware beware! bad dogs are coming beware beware! here they come beware beware! they smell beware beware! they bite dogs roaming the village one is barking, the second one howling third one weighs 40 kilos making a mess at home for 7 years two more suddenly join in and all come to an agreement they want to make order get rid of all cats one by one it will be exactly as I say we won't tolerate any cats we are old grumpy dogs when we're angry we bark or howl we don't care about cat opinions they just meow, well try to make conversation be careful little kittens there are some sick creatures in the streets peeing on bushes and leaving poo looking for things to smell and to chew on we are good dogs, well behaved and proud of our nation as well we just want clean streets to not hear "here kitty kitty" fuck, the system is crazy it's the politicians’ fault it will be exactly as I say you will see the truth at the final court it is mine lord hear me out
12.
UŽ POPRATANÉ co to je kurva za bordeľ plastové fľaše plechovky sa hrajú v tráve na schovky rozdrúzgané fľašky sklenené auu do kopýtka zadžubané tašky a sáčky rozmáčané topánky rozmetané ale hlavne že je teplo fajne neprší. také pekné počasie len ten vietor by nemusel tak duť ---------------------------------------------------------------------------------- ALL TIDIED UP what the fuck is this mess plastic bottles tins playing hide and seek in the grass smashed glass bottles ouch stuck in the heel soaked bags and sacks old shoes everywhere but at least it's nice and warm outside not raining. what nice weather if only it wasn't so windy
13.
14.
KDE SI? KTO SI? som svoje všetko no aj tebe ho rád dám by k tebe prešlo, cestu k tebe si hľadá veď Ty to svetlo dávno máš tak prečo ho zakrývaš? som svoje všetko. čo iné keď sme tak zlatí už som Vás stretol. Neni nutno byť Ja a Ty ja a Ty a oni ja by som, mi by sme, ono by smelo aby keby tak kam by sme furt len išli keď všade je tu -------------------------------------------------------------------------------------- WHO ARE YOU? WHERE ARE YOU? I am my own everything, but I can give some to you too it will cross to you, find a way but you've had the light all along so why do you hide it? I am my own everything. what else, if we're so cute. I've met you before. not necessary to be me and you me and you and them I would, we would, it could in order to, if only where would we want to always go, if everywhere is just here
15.
zhrnutie sa 01:46
ZHRNUTIE SA načo hľadať to kým si keď si tým nikdy neprestal byť kto hľadá síce nájde ale čo s toho keď to bude len ďalšie vodítko k tomu čo ani netreba hľadať (lebo už tým si) nebyť sa predsa nedá krútim sa, krútim sa hľadám toho kto hľadá (toho nenájdeš, lebo neexistuje) čo si bez seba len počnem v hlave si samovoľne potichu poviem nachytali ťa včera na hruškoch zajtra to bude na jablukoch pred týždňom sedel si po čerešňoch o mesiac budeš len o bandurkoch --------------------------------------------------------------------------------- SUMMING ONESELF UP why look for what you are when you've never stopped being that one who looks always finds but what with that if it's only another lead to something not necessary to look for (because that's what you are) it's not possible not to be I turn, I turn around, looking for the one looking (you won't find them, they don't exist) what to do without myself in my head I say to myself yesterday you were caught red-handed stealing pears tomorrow it will be apples last week you had cherries next month you will only eat potatoes

credits

released June 13, 2019

Vďaka ujo teta ono:
Marek Buranovský : videoklip
Andrea Bodnárová : preklady textov a iné
Pavol Melkor Červeniak : album art
Tabačka Records

license

all rights reserved

tags

about

raptor koch Jasenov, Slovakia

contact / help

Contact raptor koch

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like raptor koch, you may also like: